بهترین پوشک بزرگسالان شامل چه ویژگی هایی است؟

افزایش سن با مشکلات زیادی همراه است که یکی از آنها ابتلا به بی اختیاری مدفوع و ادرار است. بسیاری از سالمندان با استفاده از پوشک بزرگسالان مشکل دارند و با آن احساس راحتی نمی کنند. با این حال، استفاده از آن برای حفظ بهداشت و شأن این بزرگسالان بسیار واجب است. با انتخاب بهترین پوشک بزرگسالان می توانید همکاری بیمار را راحت تر جلب کنید.

بهترین پوشک بزرگسالان چیست؟

پوشک بزرگسالان صرفا برای بی اختیاری در ادرار نیست. به علاوه، میزان بی اختیاری در هر فرد متفاوت است. بنابراین، بهترین پوشک بزرگسالان برای هر فرد متفاوت است. ویژگی های زیر را در زمان انتخاب برند پوشک بزرگسالان در نظر داشته باشید:

 • تا حد امکان کوچک باشد و جلب توجه نکند،
 • از قدرت جذب مناسب برخوردار باشد و نشتی نداشته باشد،
 • استفاده از آن راحت باشد و موجب آلرژی پوستی نشود.

بهترین پوشک بزرگسالان برندی است که از زیر لباس مشخص نباشد. بزرگسالان از باخبر شدن اطرافیان از وجود چنین مسئله ای ناراحت می شوند. حتی شنیدن نام پوشک بزرگسالان برای آنها سخت است، بنابراین دیده شده آن توسط اطرافیان حس بسیار بدتری به بیمار می دهد. از این رو، باید تا حد امکان برندی را انتخاب کنید که کمتر مشخص باشد. از سوی دیگر، پوشک های کوچک تر ارزان تر و به لحاظ اقتصادی کم هزینه تر هستند و آسیب کمتری برای محیط زیست به همراه دارد.

 بهترین پوشک بزرگسالان باید به نحوی انتخاب شود که کاملا مناسب سایز فرد باشد و تا حد امکان از نشتی جلوگیری کند. در واقع، هدف از پوشیدن پوشک بزرگسالان حفظ شأن و بهداشت فرد است، بنابراین اگر پوشک نشتی پیدا کند چنین هدفی برآورده نشده است. پوشکی را باید انتخاب کنید که بر اساس میزان بی اختیاری دارای قدرت جذب مناسب باشد. نحوه طراحی پوشک، لایه های به کار رفته در آن، مواد جاذب و سایز آن همه در پیشگیری از نشتی در پوشک موثر هستند.

پوشک های بزرگسالان بر اساس آناتومی بدن زن و مرد و سایزهای مختلف طراحی شده است. برندی را انتخاب کنید که تناسب کاملی با شکل بدن بیمار داشته باشد.

مسئله دیگری که بهترین پوشک بزرگسالان باید شامل آن باشد، تأمین راحتی و آرامش مصرف کننده است. ابتلا به سوختگی پا در افرادی که از پوشک نامناسب استفاده می کنند رایج است. پوشک باید با پوست تناسب داشته باشد و موجب آلرژی در آن نشود. به علاوه لایه های پوشک باید قابلیت تبادل هوا را داشته باشند. پوشکی را انتخاب کنید که لایه پشتی آن از جنس پلاستیک نباشد. بهترین پوشک بزرگسالان از جنس منسوجاتی ساخته شده است که دارای منافذی است که باعث جریان یافتن هوا به داخل و خارج پوشک می شود. بنابراین، به پوست امکان تنفس می دهد، بوی بد ادرار در پوشک جمع نمی شود و پوست در اثر تجمع رطوبت دچار سوختگی و آارژی نمی شود.

بهترین پوشک بزرگسالان برندی است که کمترین صدا را می دهد و هنگام حرکت جلب توجه نمی کند.

نحوه استفاده از پوشک بزرگسالان:

پوشک را از طول نصف کنید و چند دقیقه نگه دارید تا فضایی در آن ایجاد شود و سطح اصطکاک آن با پوست کاهش یابد. بدین ترتیب، احتمال سوختگی پا در بزرگسال کاهش می یابد. در مطالب پیشین در مورد سوختگی پا در بزرگسالان، مراحل، نشانه ها و روش های درمان آن نوشته شده است. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر آن را مطالعه کنید.

برای پیشگیری از ابتلا به عفونت ادراری، به سطح داخلی پوشک دست نزنید و آن را روی زمین و در معرض هوا قرار ندهید.

پوشک را از سمت جلو وارد کنید و برای تعویض همیشه آن را به سمت عقب بکشید.

از پوشک هایی استفاده کنید که دارای شاخص رطوبت هستند. این پوشک ها می توانند ظرفیت استفاده از پوشک و زمان تعویض آن را نشان دهند.

پوشک باید هر ۴ ساعت یک بار تعویض شود. هر شب قبل از خواب، پوشک تمیز استفاده شود و به صبح به محض بیدار شدن تعویض شود.

بهترین پوشک بزرگسالان چه پوشکی است؟

پوشک بزرگسالان دو نوع است که شامل پوشک کامل و پوشک های نواری می شود. پوشک کامل نیز دارای دو نوع پوشک چسبی و پوشک شورتی است. پوشک چسبی برای بی اختیاری متوسط تا شدید است و برای بیمارانی استفاده می شود که بستری هستند و امکان حرکت ندارند.

پوشک های شورتی مانند لباس زیر معمولی پوشیده می شوند و به راحتی تعویض می شوند. برای تعویض می توان آنها را از دو سمت بدن پاره کرد. این پوشک ها برای افرادی به کار می رود که در اجتماع فعالیت دارند و در طول روز سرپا هستند. این پوشک ها برای بی اختیاری متوسط تا شدید مناسب است.

اگر دچار بی اختیاری خفیف تا متوسط هستید از پوشک های نواری و پد استفاده کنید که هزینه کمتری دارند. پوشک های نواری در شورت های معمولی قرار می گیرند که می توانند رطوبت ادرار را به خود جذب کنند.

ویژگی های بهترین پوشک بزرگسالان:

بر اساس مطالب فوق، برای خرید یک پوشک مناسب به ویژگی های زیر دقت کنید:

 • قابلیت پوشیدن همانند شورت معمولی
 • عدم ایجاد برجستگی در زیر لباس
 • کاملا نرم و راحت، فاقد آلرژی برای پوست و عدم ایجاد حساسیت
 • دارای قدرت جذب بسیار بالا
 • قابلیت تبادل هوا جهت پیشگیری از سوختگی پوست بدن
 • جلوگیری از انتشار بوی بد ادرار و مدفوع دارای نوار نشانگر پر شدن حجم پوشک
 • جنس بسیار با کیفیت و ضد حساسیت
 • جلوگیری از ایجاد زخم و ناراحتی های پوستی

پوشک بزرگسالان با رفع مشکل بی اختیاری و عدم کنترل ادرار می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس بیمار شود. بی اختیاری باعث خجالت بیمار می شود، در حالی که استفاده از پوشک بسیار راحت تر است. انتخاب بهترین پوشک بزرگسالان برای هر فرد، معادل احساس خرسندی و رضایت از زندگی است.

برخی از بزرگسالان در برابر استفاده از پوشک مقاومت می کنند. راضی کردن آنان به استفاده از این محصول کار ساده ای نیست و موجب زحمت اطرافیان و افزایش احتمال بیماری و عفونت در فرد می شود. در مطالب قبل در مورد روش های قانع کردن سالمندان به استفاده از پوشک بی اختیاری توضیح داده شد. برای آشنایی بیشتر با این مشکل و راه حل های آن به این مطلب رجوع کنید.

منبع:

alwaysdiscreet

1 نظر برای این مقاله

 1. […] است، باید هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنید. استفاده از پوشک های بزرگسالان تا زمان رفع مشکل می تواند به شما کمک […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *